e devlet giriş

Yazımıza e devlet giriş yapılan sitenin adresin vererek başlıyacağız.Daha sonra nasıl giriş yapılacağını , şifrelerin nerelerden temin edilebileceğinden bahsedeceğiz.E devlet giriş sistemine ulaşmak için ilk önce https://giris.turkiye.gov.tr/ adresine girmemiz gerekiyor.Zaten girdiğinizde karşınıza farklı farklı tekniklerle giriş yapılan bir bölüm çıkacaktır.Şimdi bu bölümlerden nasıl giriş yapabileceğinizi sizlere anlatacağız.
e devlet giriş

E devlet şifresi:E devlet şifresi ptt’den belirli bir ücret karşılığında alınır.Alındıktan sonra bu şifre ve tc kimlik no yardımıyla e devlet giriş sistemine girişinizi rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Mobil imza:Mobil imzadan giriş yapabilmeniz için kullanmış olduğunuz GSM operatörü tarafından yardım alacaksınız.Giriş ücreti GSM operatörü sizlerden keser.

Elektronik imza:Bu giriş tekniği internet ortamındaki imzadır.Bunu genelde şirketler kullanmaktadır

Tc kimlik kartı ile giriş: Tc kimlik kartı yakında nüfus cüzdanının yerini alacak bir uygulamadır.Ülkemizde şuan bazı bölgelerde pilot bölge olarak kullanılmaktadır.Eğer Tc kimlik kartınız var ise onunla da e devlet giriş sistemine girişinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Posted under Genel